atölyeler

Yaratıcı Drama - Çocuk

Oyun, çocukların kendilerini ifade etme yöntemidir. Çocuk gördüklerini, bildiklerini, deneyimlerini ve neşesini oyun aracılığıyla yansıtır. Bu nedenle oyun oynamayan çocuğu tanımak zordur.

Tiyatro tekniklerinden yararlandığı halde tiyatro ile karıştırılmaması gereken Yaratıcı Drama etkinliklerinin amacı, çocuğun her alanda kendini daha fazla tanımasına olanak yaratmaktır.

Çocuk canlandırdığı bir kimsenin özelliklerine bürünürken, kendini ve insanl

Devamını Oku
Yaratıcı Drama - Yetişkin

“Kendini ifade etmede yaratıcı yollar keşfetmek”

Yaratıcı drama, oyunculuk ve hareket alıştırmalarının harmanlandığı bir çalışmadır. Bedenin ve zihnin rahatlatılması, konsantrasyon, güven, grup enerjisi, empati, beden dilinin etkili kullanılması, duyu ve duygu farkındalığı, hayal gücü ve yaratıcılığın etkin kullanımı gibi konular üzerinde çalışılır.

Atölye süresince güven ve samimiyet duygusu yoğun olan bir atmosfer yaratılır. Kendini ifade etmenin yazılı

Devamını Oku
Resim - Çocuk

Çocukların kendilerini en özgür hissettikleri, duygularını önyargısız dile getirdikleri an resim yaptıkları andır. Ellerindeki fırçalar, renklerle dile gelir ve bembeyaz kâğıtlara, hayallerini, duygularını, yaşadıklarını çizerler. Kendilerini anlatmanın en güzel yoludur resim.

Resim derslerimizde öğretilen her teknik için bir etkinlik yapılmaktadır. Her ders ayrı bir atölye çalışması niteliği taşır ve öğretilen tekniğin pekiştirilmesi hedeflenir. Bu

Devamını Oku
Resim - Yetişkin

Resme olan yeteneğini keşfetmek ya da geliştirmek isteyen yetişkinlere yönelik bu eğitim, hayal gücünün ortaya konması, kişinin kendini önemli bir sanat dalıyla ifade edebilmesi gibi birçok kazanım sağlar.

Devamını Oku
Zumba

Amerikan basını tarafından dünyanın 1 numaralı egzersiz programı seçilen Zumba, Latin müziği eşliğinde kıvrak ritimleriyle dikkat çeker. Dansı ve egzersizi bir arada sunan Zumba ile hem eğlenip hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Zumba, vücuttaki tüm önemli kas gruplarının çalışmasını sağlar. Hem yavaş hem de hızlı temponun bir arada kullanıldığı Zumba egzersiz programı ile 1 saatte 500’den fazla kalori yakabilirsiniz.

Devamını Oku
Yoga

Yoga; çeşitli duyuların açılmasını sağlayarak insanın ruhen ve bedenen arınıp dinlenmesine yardımcı olan bir meditasyon tekniğidir. 

Meditasyonun en etkili olduğu yöntemlerden biri olan yoga, birçok olumlu etkiye sahiptir:

• Doğru nefes alıp verme tekniğini öğreterek, kan dolaşımı ve kalp atışlarının düzene girmesini sağlar ve kalp krizi riskini azaltır.

• Sinir sisteminde sağladığı gevşeme sayesinde panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların atl

Devamını Oku
Temel Fotoğrafçılık

İyi fotoğraf çekmenin ön koşulu iyi fotoğrafın ne olduğunu anlamaktır. İyi fotoğraf ancak doğru kompozisyon ve teknik ile çekilebilir.

Bu programda iyi fotoğrafın nasıl olması gerektiği ve daha iyi fotoğraf çekmek için gerekli teknikler anlatılır. Çoğunlukla ihmal edilen kompozisyon konusu ile başlayıp, teknik konularla devam edilir.

Konu başlıkları şöyledir:

• Baştan sona fotoğraf süreci (hazırlık, konu, çekim, işleme, sunum, arşiv)

&bull

Devamını Oku
Diksiyon - Ses Eğitimi - Konuşma Sanatı

Diksiyon - Ses Eğitimi - Konuşma Sanatı eğitimi hem kişisel hem de mesleki başarıya odaklı kişilerce tercih edilmektedir.

Eğitimde hedeflenen konular;

• Akıcı ve etkili konuşabilme, bulunduğunuz ortamda odak noktası olma, konuştuğunuzu dinletebilme

• Rezonans boşluklarını tanıma, yönetme ve bu sayede dışarıya aktardığımız sesi denetleme becerisi

• İş ve sosyal hayatımızda; diksiyonu ve etkili konuşmayı kuralları ile uygulayabilme

• Stres yönetimi

Devamını Oku
Düğün Dansı

Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerinizi taçlandırmak istiyorsanız; tangodan salsaya, Latin danslarından modern dansa kadar istediğiniz dansı seçebilir, uzman eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz.

Devamını Oku
Oryantal

Dünyanın bilinen en eski danslarından biri olan Oryantal, başta Mısır olmak üzere, Yunan mitolojisi, Mezopotamya, Hindistan gibi ilkçağ medeniyetlerinin çoğunda geleneksel olarak sergileniyordu.

10. yüzyılda Romanlar tarafından Orta Doğuya taşınan Oryantal’in öne çıkan figürleri; kıvrak kalça ve göbek hareketleridir. Kaynağını “Tabiat Ana”dan alan bu dans türü genel olarak çıplak ayakla yapılır. Bunun nedeni ise tabiat anayla teması

Devamını Oku